Filmowe czytadła – Al Pacino, rozmawia Lawrence Grobel

Al Pacino.
Czy jest na sali ktoś, kto nie kojarzy Ala Pacino?
Tak myślałam.

Tak zwane wywiady rzeka to moja ulubiona forma poprzez którą można zapoznać się z czyjąś biografią. Książka Lawrence Grobela właśnie taka jest – pełna lekkich rozmów przy których zanika dystans, a Ty naprawdę zaprzyjaźniasz się zarówno z aktorem jak i dziennikarzem.

Pierwszy wywiad z Alem Pacino został przeprowadzony w 1979 roku. Kolejne, to regularne rozmowy na przestrzeni lat do 2005 roku. Rozmowy przeróżne, nagrywane w przeróżnych warunkach. Bo czasem to nie jest ważne, czy Lawrence i Al siedzieli w domowym zaciszu, czy byli od siebie oddaleni o kilka tysięcy kilometrów, a jeden z nich tkwił w ogromnym korku.

Al Pacino rozmowy

 

Larry przyszedł do mojego zabałaganionego mieszkania. Zaproponowałem mu nadgryzionego pączka. Nawet mu smakował. Zasiedliśmy do rozmowy. I co było niezwykłe w Larrym, po tej rozmowie właściwie ja wiedziałem więcej o nim, niż on o mnie. Potem przez lata nauczyłem się doceniać jego styl i sposób zachowywania. Czasami szokujący. Ale Larry’emu wszystko można wybaczyć. Jest uparty, ale nigdy nie jest przebiegły. Interesuje się ludźmi i dlatego właśnie jest takim dobrym dziennikarze. I z jakiegoś powodu zainteresował się moją osobą. 

 – przedmowa Ala Pacino

Wywiady nie są tylko rozmową o filmach i bieżących projektach. Al opowiada o sobie, o rodzinie, walce z alkoholizmem i swoich początkach. O tym, że jest dzieciakiem z Bronxu i jak to prawie wszyscy jego przyjaciele z dzieciństwa umarli młodo uzależnieni od narkotyków.

Pojawia się też temat sięgnięcia dna – samego dna, gdzie okazuje się, że niżej już upaść nie można. Pacino przyznaje, że cudem wydostał się z tego dna, ale jednak… wydostał.

Al Pacino rozmowy
Co najbardziej mnie w tej książce fascynuje to pewna lekkość z jaką Lawrence rozmawia z Alem. To nie są zwykłe wywiady, to są pogawędki dwójki przyjaciół (które przy okazji są nagrywane na magnetofon…).
Wszystko nie tylko zdaje się być zwyczajne, ale takie jest. Codzienne, normalne, pozbawione blichtru i fleszy.
Taka tam pogawędka z Alem. Kojarzycie państwo…?
Al Pacino rozmowy
Polecam lekturę. Wciąga, przyciąga, oczarowuje… jest idealna! 🙂
Lawrence Grobel i Al Pacino

Lawrence Grobel i Al Pacino 

4 myśli w temacie “Filmowe czytadła – Al Pacino, rozmawia Lawrence Grobel

  1. Izabela D pisze:

    O, świetna książka. Kupiłam kilka lat temu i też kilka razy przeczytałam. Przyjemny wywiad rzeka, dzięki któremu można choć trochę poznać Ala Pacino jako człowieka, nie tylko aktora 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s