5 Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja

Na Filmowym Kocie rusza właśnie nowy dział Kocimiętka, czyli to co koty lubią najbardziej. Zwykłym kotom może i wystarcza kłaczek, ale filmowym kotom do życia potrzebne są filmy i festiwale filmowe… bo nie wiem czy wiecie, ale nie ma lepszej imprezy ponad przegląd czy festiwal filmowy!

Już w dniach 9 – 12 października odbędzie się w Łodzi
5 Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja

…i nie byłabym prawdziwym filmowym kotem gdyby mnie tam zabrakło (szczególnie, że Łódź od niedawna jest miastem mojego jestestwa).

O relacji z festiwalu jeszcze napiszę, ale już teraz chciałam was wszystkich na niego serdecznie zaprosić, bo będzie się działo!

W programie poza pokazami filmów konkursowych również coś-niecoś z historii kina i między innymi pokaz (na który nie mogę się doczekać) zatytułowany – RYCZĄCY LEW. ZŁOTA ERA HOLLYWOOD (filmy Roberta Altmana, Gusa Van Santa, Roba Reinera, Kevina Costnera, czy Ridleya Scotta, a także produkcje wytwórni Metro Goldwyn Mayer.

Dla ciekawskich case study filmu Małe Stłuczki czy warsztaty dotyczące przeprowadzania wywiadów z filmowcami…

Na dodatek, poza filmami – panele dyskusyjne (między innymi):
Kinomani to kupią. O strategiach marketingowych filmów (9 października 2014 r., czwartek, godz. 18:00) czy Krytyk w produkcji. Zróbmy wspólnie dobry film (12 października 2014 r., niedziela, godz. 16:00),

Pełny program – tabela w pdfie TUTAJ. Czasami może i trzeba będzie zagiąć czasoprzestrzeń aby być na wszystkim, ale myślę, że warto 🙂

Także, kto żyw i blisko Łodzi – wpadajcie do kina 3D Wytwórnia 9-12 października 2014!

I… do zobaczenia!


Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej KAMERA AKCJA to jedyne wydarzenie w Polsce poświęcone działalności krytyków filmowych. Festiwal organizowany jest przy wsparciu merytorycznym Instytutu Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie znajduje jeden z dwóch oddziałów filmoznawstwa w naszym kraju. Głównym celem wydarzenia jest tworzenie żywego miejsca wymiany poglądów o sztuce filmowej kształtującego i wpływającego na adeptów stawiających pierwsze kroki w dziedzinie krytyki filmowej.

Po więcej informacji chodźta na stronę internetową: http://kameraakcja.com.pl/ 

2 myśli w temacie “5 Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s