V Ogólnopolskie Spotkanie Blogerów Filmowych

W sobotę, 18.04.2015 roku po raz piąty blogerzy filmowi wybrali jedno miasto w Polsce aby móc o określonej godzinie spotkać się w kinie, poplotkować na wszelkie tematy i spędzić wspólnie czas.

Dla mnie V Ogólnopolskie Spotkanie Blogerów Filmowych było dopiero drugim. Choć kojarzyłam każdego kto miał się pojawić na spotkaniu (ach ten facebook) to jednak obawiałam się wtargnięcia w zgrabnie dogadującą się grupę. Jak zwykle – głupie obawy.

Dzień zaczęliśmy od plotek w kawiarni przy kinotece. Nie obyło się od pytań co ostatnio oglądaliście?, kawy i wspólnych zdjęć.

Później dzięki uprzejmości Gutek Film obejrzeliśmy w kinie Muranów przedpremierowo francuski film Party Girl – laureat Złotej Kamery na festiwalu w Cannes w 2014 roku. Jest to opowieść o nietuzinkowej pani w średnim wieku, która całe życie przepracowała jako hostessa w nocnym barze. Po wielu latach spędzonych na imprezowaniu pod wpływem jednego z klientów postanawia spróbować rozpocząć swoje życie od nowa jako pani domu i żona.

Kolejną atrakcją była filmowa gra miejska. Choć pogoda nie sprzyjała to nic nie powstrzymało gromady młodych ludzi (młodych aczkolwiek dorosłych) od prześcigania się w wykonywaniu zadań (i dotarciu do kolejnych punktów…). Ponoć biegi każdemu dobrze zrobią, aczkolwiek deszcz i grad może lekko utrudnić życie 🙂

V Spotkanie Blogerów Filmowych

Filmowa gra miejska przygotowana przez Monikę z http://okiemkinomaniaka.blogspot.com/ i Emilię z http://po-napisach-koncowych.blogspot.com/

Dzień – tradycyjnie zakończył się na blogerskim piwie i rozdawnictwie upominków, które tym razem dotarły do nas dzięki Monolith Films i Solopan Polska. Co może być lepszym prezentem dla filmowego blogera jak nie kolejne DVD z filmami?

Chociaż przez większość czasu wisiał na moich plecach ciężki plecak i świadomość tego, że muszę wracać do swojej żmudnej filmowej roboty to jednak cieszę się że udało mi się dotrzeć na to spotkanie. Kiedy piszę każdy tekst (nawet TO) niezbyt często myślę o ilości ludzi do których trafią moje słowa. A tutaj nagle okazuje się, że wszyscy czytają Pamiętnik Filmowca Amatora i śledzą filmowokocie poczynania.

Miło jest dostać pozytywny feedback, a szczególnie od towarzyszy po fachu 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s