6 Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja

Moja relacja z tym festiwalem debiutowała w zeszłym roku. Niestety nie uczestniczyłam w nim wtedy w pełnym wymiarze będąc zamroczona nową, jak dla mojej osóbki, łódzką i szkolną rzeczywistością. Ale pamiętałam o świetnych przedsięwzięciach i jeszcze lepszych filmach.

Rok później – powracam na kolejną edycję. Już od 8 do 11 października 2015.

Po raz kolejny Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja wabi ogromną ilością filmów. Do tego należy dołożyć panele dyskusyjne i warsztaty, a także – konkurs etiud i animacji.

Tym razem na dużym ekranie będziemy mogli zobaczyć takie tytuły jak nagrodzony na festiwalu w Gdyni Intruz Magnusa von Horna, czy zdobywca głównej nagrody na Krakowskim Festiwalu Filmowym – Mów mi Marianna Karoliny Bielawskiej. Ponadto – Młodość Paola Sorrentino, Love Gaspara Noe czy W piwnicy Urlicha Seidla.
A jeśli ktoś odczuwa znużenie nowościami, może wrócić do filmów starszych i obejrzeć Sieć Sidneya Lumeta, Lenny Boba Fosse’a czy The Stranger Orsona Wellesa.

 

Nie da się wymienić wszystkich filmów, na dodatek szybko zabraknie argumentów zachęcających do ich obejrzenia. Zwyczajnie – trzeba je zobaczyć.

Dla rządnych wiedzy są panele dyskusyjne i warsztaty. Szczególnie ciekawie zapowiada się – Czy jest na sali lekarz? O roli scriptdoctora w filmie z udziałem Andrzeja Mellina (wykładowcy PWSFTviT który szybko udowadnia studentom, że nic nie wiedzieli o esencji filmów i o story), Łukasza Maciejewskiego (krytyka filmowego, konsultanta PISFu), Artura Wyrzykowskiego (prowadzącego blog nieskonczone.pl) oraz Agnieszki Kruk (organizatorki festiwalu ScriptFiesta). Spotkanie już w czwartek (8.10) o godzinie 18:00 w kinie Wytwórnia.

Ponownie festiwal wykonał również ukłon w stronę blogerów filmowych. Robiąc im miejsce w swojej przestrzeni przyczynia się do spotkania znajomych z całej Polski. Blogersko-filmowa brać zjeżdża się aby po raz kolejny spotkać się i poplotkować o ostatnio widzianych produkcjach (i nie tylko).

Podczas festiwalu odbędzie się również konkurs etiud i animacji. W programie filmy studentów PWSFTviT, które warto zobaczyć: Kac Maciej Buchwalda (Grand Prix na festiwalu Łodzią po Wiśle), Miruna Piotra Sułkowskiego czy La Etiuda Martina Ratha. Choć są to krótkie formy to nie odbiegają realizacją czy pomysłowością spojrzenia.

 

Pełen program znajdziecie – TUTAJ.
Folder z opisami filmów oraz paneli dyskusyjnych – TUTAJ.

 

Do zobaczenia w Łodzi!

2 myśli w temacie “6 Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s