Kocimiętka – BEFORE Żubroffka 2015

Jak co roku początek grudnia upływa mi pod znakiem Żubra i krótkich metraży. W tym roku zanim rozpocznie się X edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA, a Białystok stanie się w filmowym rajem to Żubr zaplanował drobne odwiedziny w Warszawie.

W Zakładzie Mięsnym Wileńska 25 (całkiem niedaleko od ulicy Białostockiej – przypadek? Nie sądzę!) w piątek 20 listopada 2015 Żubroffka i jej przyjaciele zorganizowali nie taki mały jakby się wydawało Beforek. Tym razem na ekranie gościły Żubroffkowe specjalności czyli Midnight Shorts.

Był to zestaw filmów dla ludzi o dużym poczuciu humoru i mocnych nerwach. Midnighty tradycją nawiązują do nowojorskich pokazów kina niezależnego które (jak sama nazwa wskazuje) odbywały się nocną porą. Seanse miały przeważnie luźną formę – ich uczestnicy wchodzili na nie bezpłatnie, a spóźnianie się wcale nie było tępione. Głośne chrupanie (nie mylić z chrapaniem) również było traktowane z przymrużeniem oka.

Midnighty to przede wszystkim filmy pojechane. Czasem można byłoby dodać – tak złe że aż… całkiem ciekawe (nie, nie mogłam napisać dobre :D). Pożerające rośliny, wampiry, zombie, mordercze pluszowe niedźwiadki, krew i fruwające flaki to wizytówki tych shortów.

Tym razem Żubroffka przyjechała do stolicy ze swoim zeszłorocznym zestawem, który prezentowany był (jak co roku) w ramach festiwalu w jednym z białostockich klubów. Na ekranie można było zobaczyć wrażliwy, flirtujący z panią naukowiec i pływający w ogromnym akwarium ludzki mózg (A living soul Henry’ego Moore’a Seidera) czy walecznego Jezusa który mając do dyspozycji ryby przeciwstawia się armii zombie (Fist of Jesus Davida Muñoza & Adriána Cardona).

Poza filmami można było spróbować podlaskich przysmaków – jednym słowem Duch Puszczy był z nami w Warszawie.

Before Żubroffki to idealna okazja aby zaprosić większe grono odbiorców na X edycję Festiwalu, który odbędzie się już niedługo bo od 2 do 6 grudnia w Białymstoku. Poza tradycyjnymi pokazami konkursowymi (studentów, amatorów i niezależnych) będzie można zobaczyć również konkursowe teledyski, międzynarodowe produkcje z kategorii cały ten świat czy okno na wschód. Do tego między innymi: filmy rowerowe, chińskie alternatywne transformacje czy czeskie animacje.

Wszystkie informacje na stronie: http://www.zubroffka.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s