Platformy festiwalowe

Istnieje kilka platform, które umożliwiają łatwe zgłaszanie filmów na festiwale – a oto trzy z nich. Na wszystkich rejestracja jest bezpłatna – wystarczy założyć konto, dodać swoje tytuły, uzupełnić informacje o każdym z nich i wyruszać na podbój świata 🙂

jakprzygotowacsiedozgloszenia head01

Co musisz zgromadzić żeby zgłosić film na festiwal? –> Czytaj dalej


https://filmfreeway.com/

Film Freeway

Jedna z najprostszych (i moich ulubionych) opcji. Portal nie pobiera opłat manipulacyjnych, a w bazie jest mnóstwo festiwali które mają darmowe zgłoszenia. FilmFreeway jest niezwykle szczegółowy, ale i przejrzysty. Można tutaj założyć profil filmu (jako publiczny, prywatny albo widoczny tylko dla selekcjonerów festiwali) uzupełniając nie tylko metryczkę, ale wpisując również festiwalową historię i daty pokazów.

Filmfreeway01

Profil filmu to oczywiście wszystkie informacje zebrane w jednym miejscu, ale także miejsce na trailer, fotosy, plakat czy linki – referencje.

filmfreeway02

Na platformie można znaleźć sporo Polskich festiwali – między innymi Szczecin European Film Festival, czy ZOOM Zbliżenia.
Festiwalowy regulamin, zasady, daty i kategorie – wszystko jest tam w jednym miejscu. Jeśli zaś spóźniliśmy się ze zgłoszeniem wystarczy dodać dany festiwal do obserwowanych – portal przypomni później o zbliżającym się terminie.


http://www.filmfestivallife.com/

filmfestivallife

FilmFestivalLife był pierwszym portalem jaki poznałam. Zapamiętałam go ze względu na niesamowicie chwytliwą nazwę, która niejednokrotnie przerodziła się w instagramowy #filmfestivallife 🙂
Niestety tutaj zgłaszanie filmów na festiwale jest płatne (portal pobiera opłatę manipulacyjną za każde zgłoszenie), ale dla chętnych istnieją opcje zniżkowe.

filmfestivallife01

Moim zdaniem filmfestivallife jest też oczko niżej jeśli chodzi o przejrzystość i uzupełnianie informacji. Ważne jest to, że na profilu filmu można wgrać również napisy w innych językach – przechowywanie plików srt (które lubią się gubić) jest zawsze wskazane!

Strona filmu również nie wygląda tak atrakcyjnie jak na filmfreeway – ponownie możemy tutaj zastrzec jej widoczność – tylko dla selekcjonerów.

filmfestivallife02

W Polsce z tej platformy korzysta kilka festiwali – między innymi ShortWaves czy Żubroffka. Na filmfestivallife możliwe jest także wystawienie oceny danemu festiwalowi.


https://www.withoutabox.com/

withoutabox

Withoutabox połączony jest z serwisem IMDb – co stanowi jego największą siłę. Nie grzeszy jednak przejrzystością (choć w szczegółowości pobija swoich poprzedników),
a o zgłaszaniu na festiwale bez opłat możemy tutaj zapomnieć.

withoutabox01

Co najważniejsze platforma ta partneruje największym festiwalom filmowym na świecie – Sundance, TIFF czy Cannes. Jeśli chodzi o Polskie festiwale to przez withoutabox możemy zgłosić tylko na Warszawski Festiwal Filmowy.