Gifted

Może i zadowalam się tanimi chwytami, ale polecam Wam ten film z całego serca! (I wbrew pozorom po takim wstępie warto kliknąć w „czytaj dalej”)

Gifted 05

Obdarowani pojawili się już w corocznym zestawieniu filmowych kotów. Tak – kot jest tutaj jednym z ważniejszych bohaterów. Jest rudy, ma jedno oko i to naprawdę wyjątkowy – tak samo jak główna bohaterka całej historii – Mary (Mckenna Grace). Dziewczynka ma siedem lat i już pierwszego dnia w szkole zadziwia nauczycielkę swoją umiejętnością liczenia w pamięci. Mary dodaje, mnoży i pierwiastkuje jakby chodziło o rysowanie prostych szlaczków. Na dodatek – oczywiście – nudzi się na lekcjach i często nie może powstrzymać się od komentarzy

koty w filmach 3 head ver 2

Coroczne zestawienie filmowych kotów – a w nim między innymi jednooki Fred! –> czytaj dalej

Mary mieszka z Frankiem (Chris Evans) – swoim wujkiem, który zaopiekował się nią kiedy dziewczynka miała zaledwie kilka miesięcy. Jej mama – genialna matematyczka wychowywana pod czujnym okiem zaborczej matki tuż przed swoją samobójczą śmiercią podrzuciła małą do jedynej osoby której ufała – do swojego brata. Tak Frank, choć wcale tego nie planował, musiał nauczyć się jak być tatą, mamą i wujkiem w jednym.

Gifted 03

Obdarowani to film iście hollywoodzki – ma w sobie walkę o sprawę, uroczych bohaterów, złą antagonistkę, złowrogi system z którym będzie trzeba stoczyć niejedną batalię i drobny wątek miłosny w tle (oraz kota…). Uszyty i skrojony pod miarę filmu o genialnych dzieciach jest nie tylko świetnie napisany, ale jeszcze lepiej zagrany.  Bo nawet jeśli zaczną denerwować nas postacie dorosłych, to Mckenna Grace – czyli mała Mary pobije ich wszystkich w kilka sekund. Rozbroi swoim uśmiechem i zarozumiałą minką kradnąc serca wszystkich widzów.

gifted 08

Reżyserią Obdarowanych zajął się Marc Webb, znany z kultowego już 500 dni miłości, czyli 500 days of Summer. Jego wyczucie do dobrych dialogów i lekkiego humoru procentuje tutaj w co drugiej scenie. Zręcznie rozczula nas ładnymi ujęciami Franka i Mary w zachodzącym słońcu, ale także rozbawia do łez przy każdej drobnej sprzeczce. I chociaż można byłoby szukać w jego opowieści drobnych potknięć, to szybko mamy ochotę wybaczyć wszystko co złe i zwyczajnie – cieszyć się dobrze zrobioną historią. Bo tacy są właśnie Obdarowani.

gifted 07

newsletter

Jak się zapisać na newsletter? Nic prostszego – wystarczy kliknąć TUTAJ!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s